fbpx

O mnie

Cześć, jestem Jarek i miło mi Cię gościć na moim blogu o podróżach motocyklowych po Polsce i nie tylko 🙂

Z motocyklami, a wcześniej z motorowerami (od czegoś trzeba zacząć), mam już styczność od 2012 roku, kiedy to zacząłem jeździć na moim pierwszym jednośladzie czyli Romecie Zetce 50.

Mój pierwszy moto(cykl)rower

Był to rumak o skromnej mocy 2.7 konia mechanicznego (!) na którym pokonałem przez okres ponad 3 lat – 14 000 km.

Mój motorowej – Romet Zetka 50

Od zawsze miałem zajawkę na motoryzację w połączeniu z zwiedzaniem Polski. Uważam, że Polska posiada wiele pięknych miejsc o których mało kto wie, a zwiedzanie ich z perspektywy dwóch kółek to dla mnie genialna opcja. Na moim Romecie udało mi się zwiedzić wiele miejsc w promieniu do 100 km.

Całodniowy wypad do Cieszyna w 2013

Jednym z moich ulubionych etapów, każdego wyjazdu było jego planowanie. Już samo wyobrażanie o jeździe i o zdobyciu destynacji sprawiało mi radość. W czeluściach mojego dysku wygrzebałem jeden z planów, gdzie planowaliśmy wypad do Pałacu w Mosznej.

Plan wypadu do Mosznej z 2013 r.

Organizacja projektu „Bezpieczniej na motorowerze”

Oprócz podróżowania w wszystkich wolnych chwilach mojego dzieciństwa na przestrzeni gimnazjum/liceum, aktywnie angażowałem się w życie lokalnej społeczności. Byłem między innymi przewodniczącym klasy, wice-przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta w Raciborzu czy organizatorem wszystkich licealnych imprez takich jak Półmetek czy Studniówka.

Bardzo mnie to interesowało i z tego też powodu w pewnym momencie mojego życia wykreowała się wizja projektu, mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwo na drodze w perspektywie motorowerzystów. W pewnym sensie projekt ten miał uświadomić kierowców innych pojazdów o istnieniu motorowerzystów, a samych motorowerzystów projekt nauczył podstawowych zasad zachowywania się na drodze.

Ja jako organizator projektu „Bezpieczniej na motorowerze” – w tle mój Romet Zetka

A teraz …

Rometa sprzedałem, kiedy to tylko spakowałem się na studia i wyjechałem do Wrocławia. Po wejściu ustawy nie mogłem zrobić pełnego prawo jazdy na motocykl przed 24 rokiem życia … tak minęło około 5 lat bez jednośladu w moim życiu, aż dochodzimy do dzisiaj czyli 2020 roku, kiedy to jestem świeżo po zdanym egzaminie i zakupie mojego Bandziora (Suzuki Bandit 600).

Mój świeży zakup – Suzuki Bandit 600

Czym się zajmuję?

Aktualnie kończę studia informatyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo tworzę (programuję) platformę do łatwego wyszukiwania samochodów na wynajem Lendly.pl oraz tworzę strony internetowe i aplikację dla moich klientów ze świata biznesu. Więcej info na mojej stronie armatys.me 🙂