fbpx
Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie- idealne miejsce dla miłośników militari

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie- idealne miejsce dla miłośników militari

Summary:

W Polsce możemy znaleźć wiele miejsc, które z pewnością spodobają się miłośnikom militariów. Jednym z nich jest zdecydowanie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Co warto o nim wiedzieć?

Nasz kraj obfituje w wiele atrakcji, a większość z nich nie została jeszcze przez turystów odkryta. Znacznie częściej wyruszamy za granicę i tam chętniej poświęcamy czas na zwiedzanie muzeów i innych atrakcji.

Za kierownicą wojskowego STAR’a

Okazuje się jednak, że w Polsce możemy znaleźć wiele miejsc, które z pewnością spodobają się miłośnikom militariów. Jednym z nich jest Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Co warto o nim wiedzieć?

Krótka historia Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Zanim turyści wybiorą się do Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, muszą oni wiedzieć, że jest to placówka prywatna. Co więcej, placówka ta jest założona przez kolekcjonera — Sławomira Trzeciakiewicza.

Wejście do muzeum militarnego w Mrągowie.

Obecnie kolekcja, którą zgromadził ten pasjonat militariów, liczy sobie około 60 pojazdów. Niemniej jednak właściciel na tym nie poprzestaje, stara się on bowiem sukcesywnie rozwijać swoja muzeum. Zapowiedział on także, że już wkrótce mają się w nim pojawić te pojazdy, które były w użytkowaniu armii dawnego Układu Warszawskiego.

Czołg T-34 znany z serialu „Czterej Pancerni i Pies”.

Co turyści mogą znaleźć w zbiorach Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie?

Wspomniane już zostało, że w zbiorach Muzeum Sprzętu Wojskowego można znaleźć ponad 60 sprawnych pojazdów wojskowych. Niemniej jednak znajduje się tam również największa w Polsce północno-wschodniej kolekcja wojskowego sprzętu. W jej skład wchodzą, chociażby:

  • kuchnie polowe
  • wojskowe namioty 
  • agregaty prądotwórcze

Oprócz pojazdów wojskowych będzie można znaleźć tam także pojazdy pożarnicze. Dodatkowo turyści mogą zdecydować się na różne inne atrakcje, które to muzeum oferuje. Można tam bowiem zorganizować różnorodne imprezy- oczywiście o charakterze militarnym, a także przejażdżki sprzętem wojskowym.

Wojskowy STAR, którym można wykupić przejazd po obiekcie.

Całość jest ubarwiona daniami kuchni polowej z prawdziwego zdarzenia. Regularnie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie organizuje także różnego rodzaju inscenizacje i pojazdy.

Warto wiedzieć, że został zaaranżowany tam również sklep, w którym do nabycia są hełmy wojskowe, maski gazowe czy także inne elementy wojskowego wyposażenia.

Ciekawostki o Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, o których warto wiedzieć

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, o których powinien dowiedzieć się każdy miłośnik militariów. Dzięki nim zwiedzanie muzeum może okazać się jeszcze bardziej interesujące. Przede wszystkim muzeum to jest jedyną tego typu placówką z militariami w całej północno wschodniej Polsce.

W tym regionie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie jest całkowicie unikalne i wyjątkowe. Co więcej, turyści powinni mieć świadomość tego, że jest to muzeum żywe. W praktyce oznacza to, że wszystkie pojazdy można obejrzeć bardzo dokładnie z bliska.

Między innymi takimi pojazdami jak czołg T-54 można wykupić przejazdy.

Turyści mogą więc poznać każdy detal ich konstrukcji, a co więcej, do niektórych z nich można wejść. Z racji tego, że muzeum cały czas pracuje nad poszerzaniem swojej kolekcji, na jego terenie pojawiają się stale nowe pojazdy.

Wobec tego Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie co roku może turystów zaskoczyć nowymi eksponatami oraz nowymi atrakcjami.

Join the discussion