fbpx
Muzeum Helu — historia i życie

Muzeum Helu — historia i życie

Bezapelacyjnie, Hel to jeden z tych miejsc, który wart jest odwiedzenia o każdej porze roku. Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczące życia na helu, jak również największych atrakcji turystycznych, jakie mogą czekać na turystów. 

Wejście do muzeum Helu

Atrakcje turystyczne 

Wśród atrakcji na pierwszym miejscu można wymienić w głównej mierze Fokarium, które jest jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc w tamtejszej okolicy. Szczególnie wyróżnia się kompleks basenów, w których pływają tamtejsze foki, dlatego najlepiej odwiedzić je we wcześniej ustalonej porze karmienia.

Charakteryzacja bunkru w muzeum Helu

Równie popularny jest tamtejszy Bulwar, czyli popularny deptak, w którym turyści z całego świata mogą spacerować i zwiedzać największe atrakcje turystyczne. Oprócz tego można rozkoszować się pięknymi zachodami słońca, które zapierają dech w piersiach wśród ludzi w każdym wieku.

To również znakomicie przystosowane miejsce do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, których również nie brakuje w okolicy. Ponadto, Hel ma prawdopodobnie najdłuższą plażę w Polsce, gdzie spacerując brzegiem morza, można dojść nawet czterdzieści kilometrów do Władysławowa.

Wnętrze muzeum Helu — wystawa nt. rybołówstwa

Oprócz tego niezwykłe popularne są tamtejsze Latarnie morskie, które są odwiedzane przez turystów zarówno pieszo brzegiem morza, jak i również przy pomocy kolejki turystycznej. 

Historia muzeum 

Muzeum to jedna z tych atrakcji, w których turyści mogą poczuć swego rodzaju nostalgię. W 2015 roku zostało otworzone Oddział Muzeum Obrony Wybrzeża, czyli Muzeum Przyrodniczo — Etnograficzne.

Typowe wnętrze budynków na Helu w poprzednich epokach

W czasie Drugiej Wojny Światowej było to stanowisko armaty 406 milimetrów, w kompleksie Schleswig-Holstein. Po wojnie był zagospodarowany przez Marynarkę Wojenną, jako punkt łączności. Po opuszczeniu przez wojsko bunkier niszczał, a następnie miasto zdecydowało się to przekazać stowarzyszenie Przyjaciele Helu, którzy zdecydowali się na jego odbudowę.

W ten sposób stowarzyszenie to od teraz zarządza wszystkimi sześcioma obiektami, które były zajęte w czasie wojny przez wojska niemieckie. To wszystko sprawia, że od teraz jest całkowicie niepodległe. 

Życie na helu  

Należy jasno przyznać, że życie w tego typu miejscu nie należy do najłatwiejszych. Wśród niewątpliwych atutów można wymienić przede wszystkim świeże, morskie powietrze, które jest niewątpliwym atutem dla osób zmagających się z różnego rodzaju chorobami między innymi górnych i dolnych dróg oddechowych.

Alternatory prądotwórcze wewnątrz muzeum Helu — pozostałość po bunkrze, w którym jest muzeum.

Wśród największych wad tego miejsca można wymienić oczywiście ceny i koszty, które rosną każdego roku coraz szybciej. Jak wiadomo, duży wpływ na ten typu stan rzeczy miała również pandemia, oraz inflacja, która powoduje, że ceny podstawowych produktów i usług stale rosną.

Dlatego też, wszyscy ci, którzy są zainteresowani podróżowaniem i wyjazdem samochodowym, na Hel muszą liczyć się z naprawdę dużymi kosztami finansowymi, jednak warto podkreślić, że jest to warte swojej ceny.

Join the discussion