fbpx
Bracciano – muzeum włoskich sił powietrznych

Bracciano – muzeum włoskich sił powietrznych

Summary:

Bracciano to niezwykle urokliwe włoskie miasteczko położone w niewielkiej odległości od Rzymu. Jednak nie każdy zapewne wie co warto w nim zobaczyć. Niewątpliwie godnymi polecenia są zamek Orsini-Odescalchi oraz Italian Air Force Museum.

Bracciano to niezwykle urokliwe włoskie miasteczko położone w niewielkiej odległości od Rzymu. Jednak nie każdy zapewne wie co warto w nim zobaczyć. Niewątpliwie godnymi polecenia są zamek Orsini-Odescalchi oraz Italian Air Force Museum. W tym wpisie dowiecie się dla czego warto odwiedzić nie tylko Bracciano, ale również te miejsca.

Zamek Orsini-Odescalchi

Jest to znajdujący się na południowym brzegu jeziora Bracciano przepiękny renesansowy zamek łączący ze sobą cechy budowli obronnej, jak i również renesansowej rezydencji. Zamek powstał pod koniec piętnastego wieku i na początku był w rękach rodziny Orsini, aż w siedemnastym wieku trafił on w ręce rodziny Odescalchi, w których znajduje się do dnia dzisiejszego.

Zamek Orsini-Odescalchi z zewnątrz

Na uwagę zasługują między innymi bogate freski przedstawiające motywy antyczne. Równie ciekawe są elementy obronne zamku takie, jak wieże czy też jego mury. Obecnie w zamku znajduje się muzeum, którego zbiory obejmują bogate zbiory broni, mebli czy też dzieł sztuki.

Zamek Orsini-Odescalchi wewnątrz

Ponadto zamek stanowi swego rodzaju miejscowe centrum kultury, gdyż odbywają się w nim różnego rodzaju wydarzenia kultularne. Dla tego, jeżeli mamy możliwość to warto zwiedzić ten jakże ciekawy renesansowy zamek.

Italian Air Force Museum

Muzeum włoskich sił powietrznych to bardzo ciekawe miejsce zarówno dla fanów militariów oraz lotnictwa, jak i również interesujących się techniką. Dzięki niemu możecie zobaczyć wiele innowacyjnych oraz nowoczesnych jak na owe czasy konstrukcji wyprodukowanych lub też używanych przez Włoskie siły zbrojne w ciągu wielu lat.

Moja Mazda MX-5 przed wejściem do muzeum

Dzięki niemu poznamy takie konstrukcje jak na przykład Fiat G-55, który był innowacyjną konstrukcją samolotu myśliwskiego, z którym śmiało w szramki mogły stawać takie konstrukcje jak brytyjski Spitfire czy też amerykański P-51 Mustang.

Pierwszy odrzutowy samolot zbudowany przez Włochów

Dzięki zbiorom zgromadzonym przez muzeum poznamy szczegółowo jak wyglądały włoskie siły powietrzne na przestrzeni lat, jak się zmieniały, z jakich rozwiązań korzystały, oraz w jakich walkach brały one udział. Co ciekawe to Włosi zbudowali pierwszy samolot o napędzie odrzutowym, a mianowicie Campini-Caproni C.C.2, który również znajduje się w zbiorach muzeum.

Ilość zgromadzonych w muzeum zbiorów jest imponująca, a jeżeli jesteście fanami lotnictwa, to może on przyprawić was o zawrót głowy. Dodatkowym atutem jest to, że wstęp do muzeum jest bezpłatny, co jest pozytywnym zaskoczeniem, gdyż większość tego typu placówek jest jednak płatna.

Widok na jedną z kilku hal z samolotami

Podsumowanie

Zarówno zamek Orsini-Odescalchi, jak i również muzeum włoskich sił powietrzny to miejsca, które warto odwiedzić, gdyż oba miejsca są unikatowe. W jednym z nich możemy podziwiać piękno architektury oraz dzieła sztuki, w drugim cuda techniki lotniczej, jakie wykorzystywały włoskie siły powietrzne między innym w czasie drugiej wojny światowej.

Wystawa samolotów na swieżym powietrzu

Jeżeli dodamy do tego bliskość Rzymu oraz piękne jezioro, to jest to dodatkowy powód, by odwiedzić Bracciano, gdyż dzięki tym oraz innym atrakcjom będącym w okolicy na pewno nie będziemy się nudzić zwiedzając Bracciano.

Join the discussion

1 comment
  • Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…