fbpx
Aquanarium w Gdyni jako idealne miejsce dla dzieci i dorosłych

Aquanarium w Gdyni jako idealne miejsce dla dzieci i dorosłych

Summary:

Aquanarium w Gdyni to niesamowite miejsce w Morskim Instytucie Rybackim. Aquanarium mieści się w modernistycznym budynku z 1938 roku. W tym miejscu można zobaczyć faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym.

Aquanarium w Gdyni to niesamowite miejsce w Morskim Instytucie Rybackim. Aquanarium mieści się w modernistycznym budynku z 1938 roku. W tym miejscu można zobaczyć faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym.

Czym jest Aquanarium?

Jest to ogromne akwarium, w którym można zobaczyć wiele różnych zwierząt z całego świata. Pracownicy Aquanarium w Gdyni propagują idee ekologii i dbania o środowisko, prowadzą również badania naukowe. 

Co ciekawego można zobaczyć w Aquanarium?

Przede wszystkim ciekawe wnętrza pełne różnych gatunków zwierząt. W akwariach można zobaczyć różne ryby np. błazenka plamistego czy konika morskiego, można podziwiać niesamowite gady i płazy np. anakondę zieloną, żółwiaka chińskiego i wiele innych.

W Aquanarium mieszka również wiele bezkręgowców, takich jak np. koralowce miękkie, krewetki czyszczące czy rozgwiazdy. Aquanarium w Gdyni może pochwalić się również sporą ilością wystaw, które zdecydowanie przyciągają oglądających. Wśród wystaw znajduje się wystawa o Morzu Bałtyckim, jest to miejsce bardzo ciekawe, ponieważ można dowiedzieć się wiele informacji na temat topografii, zwierząt zamieszkujących Morze Bałtyckie czy dowiedzieć się więcej na temat miast portowych.

Węgorz

W Aquanarium można obejrzeć również wystawę rafy koralowej, która zachwyca swoimi kolorami i prezentuje zamieszkujące ją organizmy żywe. W Aquanarium znajduje się również bardzo ciekawa wystawa na temat Amazonii, która określana jest płucami świata. Jest to bardzo ciekawy temat, który można zgłębić, odwiedzając Aquanarium w Gdyni.

Ta wystawa prezentuje również zwierzęta, które pochodzą z wilgotnych terenów Amazonii. Oprócz tego, placówka dysponuje również salą dydaktyczną, w której są organizowane spotkania np. dla szkół. 

Idealna opcja dla dzieci

Bardzo trudno wybrać miejsce, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Będąc w Gdyni Aquanarium, będzie miejscem, które łączy te dwa elementy, zachwyci dzieci i zaciekawi dorosłych. To, co przede wszystkim robi wrażenie to ilość wody i stworzeń morskich. Jest to coś, co zdecydowanie warto zobaczyć.

Ogromna ilość stworzeń na pewno zaciekawi każde dziecko, a informacje na ich temat zaskoczą dorosłych. Aquanarium w Gdyni nie jest jednym z wielu miejsc, w których każdy się nudzi i marzy tylko o tym, aby wyjść. Wręcz przeciwnie, to miejsce o bardzo atrakcyjnym wyglądzie i wnętrzu.

Jedno z wielu akwariów

Aquanarium organizuje również Klub Młodego Odkrywcy Mórz, jest to świetna opcja dla dzieci do 16 roku życia, które interesują się tematami morskimi i chcą zgłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji od ekspertów na ten temat. Aquanarium w Gdyni rozwija się bardzo prężnie i często są tam organizowane dni tematyczne, specjalne wystawy czy konkursy z nagrodami.

Jest to również bardzo dobry sposób, aby edukować dzieci w kwestii ochrony środowiska i ekologii, oglądanie zwierząt i dowiadywanie się ich historii i historii tego, skąd pochodzą, zdecydowanie wpłynie na nich pozytywnie, ponieważ zyskają większą świadomość. 

Salka z wystawą na temat ryb morskich

Aquanarium to miejsce edukacyjne ale również dobra opcja do spędzenia czasu w ciekawy sposób. Informacje zawarte w tym miejscu są bardzo interesujące a samo wnętrze zachwycające.

Join the discussion